Sådan bestiller du fremkaldelser af billeder du har fra vores shoots med en rabat hos mine anbefalede danske kvalitetsleverandører

fremkaldelse-af-billeder-eva-walther

Jeg kan næsten ikke være i at få fremvist albummer eller prints i fuldstændig forkert farver og lysstyrke efter jeg bruger så meget tid på min redigering. Der er så mange af mine kunder, der har bestilt hos de forskellige leverandører der er i denne verden, og resultaterne er ofte mindre end middelmådige. 😒 Og det er kun det ene problem. Det andet problem er at kvaliteten kan være så ring, at produkterne heller ikke holder længere end i et par år. Men billeder skal holde igennem generationer. Især når I laver album eller print til væggen. Derfor har jeg lavet denne blogartikel, så jeg sikrer mig at I får de bedste prints til de bedste priser. WIN WIN WIN. 

Jeg anbefaler stærkt at bruge de to følgende leverandører som jeg selv bruger meget og ved, andre fotografer gør det samme. 

Fremkaldelse af biller hos Nordic Digital Lab

Jeg har igennem mange år arbejdet sammen med Nordic Digital Lab, som er et dansk print studie i Randers og som leverer lækkert mat finish, som du kender det fra “fotograferne” – og til faire priser. Frem for alt er det prints der er true color og holder igennem generationer, som er meget vigtigt for mig. Du kan bestille dine prints hos deres hjemmeside www.dinebilleder.dk og spare 10% ved checkout med koden EvaWalther

Det du skal printe i hedder semi-mat.

Fremkaldelse af biller hos ILLUX

www.illux.dk tilbyder særlig fantastiske produkter når det kommer til de lidt mere usædvanlige øsnker som f.eks. lyddæmpende vægløsninger (som jeg selv har en i 120×180 cm i vores køkken alrum). Her kan du også spare 10% ved checkout (ikke på kampagneprodukter) ved brug af koden EVAwalther10

Rigtig god fornøjelse og du må GERNE DELE KODERNE MED ALLE DU KENDER, da jeg har et fast samarbejde med dem. 

Kærligst, Eva

PS: Og hvis du deler din væg med mig når den er oppe og pryde dit hjem, eller en lille video af dit album, så bliver jeg ekstra glad i låget. 

Skriv en kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Scroll to Top